Hastelloy x   ( فروش هتسلوی ایکس ): آلیاژ نیکل، کبالت، کروم، تنگستن، مولبیدن همگی با هم یک سوپر آلیاژ  هستلوی ایکس را تشکیل می دهند. هستلوی ایکس در سال 1952 تکمیل و در چند سال بعد ساخته شد. در ادامه ی بهینه سازی این آلیاژ، آلیاژهایی همانند هستلوی X ، هستلوی W و Hastelloy N و در ادمه انواع Hyness ها ساخته شد.

Hastelloy x  (فروش هستلوی ایکس ) دارای خواصی بسیار مناسب نسبت به خوردگی و اکسید شدن تا دمای 2200 درجه فارنهایت دارد. به علت مقاومت مناسب در محیط های  دارای اتمسفر کاهش یافته و یا خنثی ، کاربرد وسیعی در محفظه احتراق دارد.

فروش هستلوی X

با وجود  این امر  فروش هستلوی ایکس ( هستلوی X ) توسط متالیز به راحتی صورت می پذیرد، هستلوی ایکس دارای خواص خزش کمی می باشد و در صورت استفاده در محیط دارای بار بالا، قابلیت کارکرد تا 1600 درجه فارنهایت را دارا می باشد.

از جمله عناصر اصلی این آلیاژ 20 الی 23 درصد کروم، 5/0 تا 5/2 درصد کبالت و 8 الی 10 درصد مولیبدن است. همچنین آهن نیز باید بین  17 تا 20 درصد باشد.

فروش Hastelloy x

 آلیاژ Hastelloy x به صورت سالوشن با حداکثر مقاومت به خوردگی در دسترس می باشد. خوردگی بین دانه ای جز در دمای بالا و طول عمر زیاد در این آلیاژ ایجاد نمی شود.

نکته : هستلوی دارای شکل پذیری مناسبی در دمای محیط می باشد. این مهم به علت نرمی آن است.

نیروی شکل دهی کمی بالاتر از فولاد زنگ نزن می باشد. در هر حال ابتدا نرم شدن حل شونده قبل از شکل دهی توصیه می شود. از این خاصیت هستلوی x در فورج شدیدا استفاده می شود. به صورتی که در اکثر محفطه های احتراق و نگه دارنده های آن ها از این آلیاژ به صورت رینگ فورج شده استفاده می شود.

کاربردهای هستلوی ایکس

اینکونل 718

مزایای فروش هستلوی X

این آلیاژ به آسانی ماشینکاری می شود، نکته مهم در ماشینکاری هستلوی ایکس ، سخت شدن هستلوی X طی ماشینکاری است. در نتیجه در عملیات ماشینکاری باید به تیز و نرم بودن ابزار توجه ویژه داشته باشیم.

خرید hastelloy x

هستلوی X ( هستلوی ایکس ) بسیار جوش پذیر بوده و یا اغلب به روش های مرسوم جوشکاری می شود.

جوش سرد و جوش نفوذی(TIG)  در هستلوی ایکس بسیار متداول و مناسب است. از سوی دیگر این آلیاژ ها نیاز به فلاکس زیادی می باشند.

این آلیاژ به واسطه عملیات حرارتی ساخته می شوند و پروسه نرم شدن حل شونده در دمای 2150 تا 2175 درجه فارنهایت و سپس سرد شدن در هوا یا آب صورت می گیرد.

خواص مکانیکی هستلوی ایکس

از مهمترین خواص مکانیکی هستلوی ایکس ( هستلوی X ) می توان به چگالی 8220 کیلو گرم بر متر مکعب، مقاومت به ضربه بالای 50 ژول در دمای محیط و تنش نهایی به ترتیب بالای 380 و 780 مگاپاسکال می باشد.

ثبت سفارش

شما می توانید جهت ثبت سفارش فرم روبرو را پر کنید و یا از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را به کارشناسان ما اعلام نمائید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

۰۲۱-۸۸۵۷۹۲۹۳

info@metalloys.ir