سوپر آلیاژها به صورت کلی به پنج دسته زیر تقسیم می شوند:

سوپر آلیاژها ی آهن پایه: فولاد های آستنیتی مقاوم به خوردگی آهن-کروم-نیکل معروف به استیل زنگ نزن که تا دمای 1200 فارنهایت مقاومت دمایی دارند.

سوپر آلیاژها به مخلوط:

سوپر آلیاژها که به مخلوط که آلیاژهای آهن-کروم-نیکل-کبالت می باشند که N-155 از معروف ترین آنها است. دمای حداکثر کاری آنها بالاتر از گروه قبل و بین 1200 تا 1500 درجه فارنهایت می باشد.
فروش هستلوی

سوپر آلیاژ پایه نیکل:

سوپر آلیاژها پایه نیکل که این آلیاژها بیش از 50 درصد نیکل دارند، عناصری مانند کروم، تنگستن، مولیبدن،نیوبیوم، تانتالیوم، آلومینیوم و تیتاتیوم از جمله افزودنی های محلول می باشند.

این گروه از متریال ها به علت افزودن آلومینیوم و تیتاتیوم به واسطه رسوب گذاری سخت می شوند. مقاومت به خوردگی، حرارت بالا و اکسیداسیون تا دمای 1800 درجه فارنهایت جزو خواص اصلی آنها است.


سوپر آلیاژ پایه کبالت:

سوپر آلیاژ پایه کبالت این نوع آلیاژها عموما دمای تحمل بالاتری از آلیاژهای پایه نیکل دارند و تا 200 درجه فارنهایت پایدار بوده و سرویس دهی دارند.

سوپر آلیاژها پایه مس – نیکل :

سوپر آلیاژها یی مانند مونل در این دسته می باشند. این آلیاژها توان تحمل توان کمتری از آلیاژ پایه نیکل را دارند اما به علت مقاومت خوردگی و تنش تسلیم خوب در دمای پایین خواص متوسط در دمای بالا کاربرد دارند.

سوپرآلیاژ مونل 40:

سوپر آلیاژ نیکل مسی با مقاومت تنش تسلیم خوب به صورت رسوب سخت شونده می باشد و عملیات حرارتی پذیر نمی باشد.

خواص مکانیکی سوپر آلیاژ :

مقاومت به خوردگی عالی می باشد، مقاومت به خوردگی تنشی عالی دارد و تنها هنگامی که در معرض محیط جیوه دار قرار بگیرد، امکان ترک برداشتن ناشی از تنش افزایش می یابد.

سوپر آلیاژها

این متریال در این سوپر آلیاژ به صورت خوبی ماشینکاری می شود و چوش پذیری مناسبی دارد. جهت فرم دهی، فرم دهی سرد شبیه فولاد های کربن دارد و مجموعا شکل پذیر است. بهترین متد بازدید مایع نافذ بوده و سطوح با کیفیت خوبی در اختیار قرار می دهد.

ثبت سفارش

شما می توانید جهت ثبت سفارش فرم روبرو را پر کنید و یا از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را به کارشناسان ما اعلام نمائید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

۰۲۱-۸۸۵۷۹۲۹۳

info@metalloys.ir