اینکونل 600 با خواص کشش خوب و مقاومت به خزش مناسب تا 1600 درجه فارنهایت شناخته می شود، همچنین مقاومت خوبی نسبت به اکثر محیط های خورنده به ویژه اکسیداسیون دارد. عناصر اصلی این آلیاژها 6 الی 10 درصد آهن 14 تا 16 درصد کروم و حدود 75 درصد نیکل دارد.

به علت وجود کروم و نیکل بالا این آلیاژ معمولا بسیار مناسب برای محیط خورنده بوده، همچنین از این آلیاژ می توان در محیط نمکی، مرطوب و مکان هایی که دارای اسیدهای ارگانیک و در معرض دود های اگزا می باشند، استفاده نمود.

درباره فروش اینکونل 600

فرم پذیری این آلیاژ خوب بوده و با نیروی فرم دهی آهن زنگ نزن و آهن خالص برابر است. ماشینکاری این آلیاژها همانند کرس 304 و با الماس میسر می باشد. ابزار های عادی HSS جهت خشن تراشی و ابزار کار بایدی جهت تمیز کاری توصیه می شود.

این آلیاژها با متد های مختلفی جوش می شوند و در صورت استفاده از روش های Arc حتما ضخامت نمونه مورد بررسی قرار گیرد.

جهت بریز این آلیاژ از ورق نقره بدون فسفر و فلاکس مناسب باید استفاده شود. در حین فرآیند کنترل دما و نبود تنش بسیار مهم بوده و از ایجاد ترک جلوگیری می کند.

کاربردهای اینکونل 600

اینکونل 718

این ماده به صورت  Solution Anneal  در دمای 1800 درجه فارنهایت نرم می شود. نرخ و نوع خنک کاری در خواص سطحی این آلیاژ بسیار مهم می باشد. جهت استفاده در محیط خورنده تر، نرخ سرد شدن باید بالاتر باشد.

نگاهی به فروش اینکونل 600 در متالویز :

اینکونل 600

فروش اینکونل 600

مجموعه متالویز یکی از بزرگترین  تامین کنندگان در عرصه آلیاژهای خاص به خصوص فروش اینکونل 600 می باشد، متالویز مفتخر به این است که سفارشات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما عزیزان فراهم آورد.

کاربرد اینکونل 600

همانطور که قبلا گفته شده است  بیشترین کاربرد اینکونل ها به خصوص اینکونل 600 در زمینه ی شیرآلات و اتصالات فشار قوی و یا فشار تانکر ها و همچنین در راکتور ها، صنایع پتروشیمی ، صنایع خودرو سازی ، نظامی از جمله صنایع اسلحه سازی ، صنایع هوایی می باشد.

بیشترین فروش اینکونل 600 :

بیشترین فروش اینکونل 600 در ساخت تیغه های توربین گازی و توربو شارژرها می باشد که در ادامه به صورت اختصاصی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

خواص اینکونل 600 :

از مهم ترین خواص اینکونل 600 می توان به استحکام دهی محلول جامد در این آلیاژ نام برد.

 

نقش اینکونل 600 در راکتور هسته ای :

یکی از دلایل اصلی  فروش اینکونل 600 که در این سالها کشور عزیزمان نیاز شدیدی به آن دارد، ساخت راکتور هسته ای می باشد. همانطور که گفته شد آلیاژ اینکونل 600 مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع اسیدها و خوردگی آب با غلضت بالا دارا می باشد.

فروش اینکونل 600

اینکونل 600 قابلیت سخت شدن با انجام عملیات حرارتی را دارا نمی باشد و افزایش استحکام آن تنها از طریق کار سرد صورت می پذیرد. بعد از اعمال کار سرد به منظور تنش زدایی و افزایش داکتیلیتی، انجام فرآیند آنیل در دمای 872 درجه سانتی گراد ضروری است. تنش زدایی و عملیات حرارتی آنیل در دماهای بالاتر از 982 درجه سانتیگراد باعث رشد دانه و افت خواص مکانیکی می شود.

فروش اینکونل 600

جوشکاری اینکونل 600 :

عملیات جوشکاری در آلیاژ اینکونل 600 به دلیل  تشکیل ترک و جدایش زیر ساختاری عناصر آلیاژی بسیار مشکل است.

رایج‌ترین متدهای جوشکاری اینکونل‌ 600، جوشکاری قوس تنگستن و جوشکاری اشعه الکترونی می‌باشد. در دوره جدید از جوشکاری میکرولیزر پالسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آلیاژ اینکونل 600 با نام  Inconel Alloy 600 T  در برنامه های هسته ای با مشخصات دقیق معروف شده است و همچنین کاربردهای فراوان بیشتری نیز دارا می باشد..

 

ثبت سفارش

شما می توانید جهت ثبت سفارش فرم روبرو را پر کنید و یا از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را به کارشناسان ما اعلام نمائید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

۰۲۱-۸۸۵۷۹۲۹۳

info@metalloys.ir