آلیاژ تیتانیوم گرید 6 چیست ؟

به جرات می توان گفت یکی از سبک ترین آلیاژ ها ورق آلیاژ تیتانیوم گرید 6 است، ورق آلیاژ تیتانیوم گرید 6 علاوه بر اینکه استحکام کششی بسیار بالایی دارد، از مقاومت به خوردگی و خزش بی نظیری نیز برخوردارند.

موارد مورد استفاده آلیاژ تیتانیوم گرید 6

به دلیل پر هزینه بودن ورق آلیاژ تیتانیوم ، آن را نمی توان در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد، برای همین بیشترین کاربرد آن در صنایع نظامی، هوافضا، ایمپلنت ها و حتی برخی تجهیزات پزشکی و الکترونیکی است.

خواص مکانیکی ورق تیتانیوم

ورق آلیاژ تیتانیوم غیر مغناطیسی بوده و از همه مهم تر دارای خواص انتقال حرارتی خوبی است، ضریب انبساط گرمایی آن کمتر از آلومینیوم است.

همانطور که می دانید تیتانیوم و آلیاژهای آن دارای خاصیتی هستند که نقطه ذوب آنها نسبت به فولاد نیز به مراتب بالاتر است.

یکی از مهم ترین قابلیت ها و یا خواص آلیاژ گرید 6 دارا بودن یک لایه غیر فعال برای سطح خود است که این امر باعث می شود که مقاومت و حفاظت خوبی در برابر حمله اسید های معدنی و کلریدها داشته باشد.

کاملا سازکار و همزیست با بدن انسان :

همانطور که می دانید تیتانیوم گرید 6 کاملا غیر سمی است، البته باید تماما خالص باش، برخی از آلیاژ های تیتانیوم به طور کلی از نظر زیستی با بافت ها و استخوان های انسان کاملا سازگار است.

کاربردهای تیتانیوم گرید 6

اینکونل 718

ورق تیتانیوم :

اگر شما به دنبال بهترین و با کیفیت ترین ورق آلیاژ تیتانیوم هستید کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل کنید و سفارش خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ثبت نمائید.

رده های ورق آلیاژ تیتانیوم :

آلیاژ های تیتانیوم حاوی 5 درصد آلومینیوم و 2.5 درصد قلع می باشند. همچنین به عنوان TI5AL 2.5 Sn شناخته می شوند. این آلیاژ به سبب قابلیت جوشکاری خوب و حفظ پایداری و استحکام در دمای بالا در ساخت بدنه هواپیما و موتور جت استفاده می شود.

عملیات حرارتی آلیاژ تیتانیوم :

برای آنکه آلیاژ تیتانیوم گرید 6 از استحکام بندی خوبی برخوردار باشد می بایست  قبل از هر کاری آن را عملیات حرارتی نمود.

تیتانیوم گرید 6
ورق آلیاژ تیتانیوم گرید 6

که اصلی ترین کاربرد آن استحکام بخشی از طریق انحلالی ( ایجاد محلول جامد ) و پیر سازی و همینطور بهینه سازی خواصی مانند چقرمگی شکست، استحکام خستگی در دمای بالا می باشد.

نکته مهم این است که آلیاژ های آلفا و همچنین نزدیک آن نمی تواند با عملیات حرارتی به طور مشخص تغییر یابند.

روش های تولید ورق آلیاژ های تیتانیومی :

یکی از مهم ترین روش های ساخت و تولید آلیاژ های تیتانیومی ماشینکاری است. آلیاژهای تیتانیوم گرید 6 دارای هدایت حرارتی بسیار اندکی هستند و همچنین واکنش پذیری شیمیایی آن بالا و سخت می باشد.

 

جنس ابزار در ماشینکاری آلیاژهای تیتانیوم باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

سوپر آلیاژ های پایه کبالت
ثبت سفارش

شما می توانید جهت ثبت سفارش فرم روبرو را پر کنید و یا از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را به کارشناسان ما اعلام نمائید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

۰۲۱-۸۸۵۷۹۲۹۳

info@metalloys.ir