فرآیند متالوژی پودر

29 آبان 1401

روش فرآیند متالوژی پودر به طور گسترده در تولید سوپرآلیاژ ها استفاده می شود. این روش در شرایط عادی فقط برای سوپر آلیاژ های پایه نیکل به کار برده می شود.

کاربرد اصلی محصولات متالوژی پودر در دیسک های استحکام بالای توربین از جنس سوپرآلیاژ هایی مانند IN-100 یا Rene 95  است که آهنگری آنها به روش های سنتی دشوار یا غیر عملی است.

اثر عنصر فعال

فرآیند متالوژی پودر در آلیاژ های سخت شده با مزیت هایی مانند ساختار همگن، شمش های دانه ریز و امکان ایجاد شکل اولیه در آلیاژ های پایه نیکل را دارا می باشد.

عموما فرآیند متالوژی  شمش سنتی در همگن بودن زمینه ریز دانه بودن محصول قادر به رقابت با متالوژی پودر نیست. بعضی از فرآیند های متالوژی پودر می توانند محصول نهایی را به روش تولید سریع نمونه قطعات ریخته تولید کنند.

فرآیند هایی که بتوانند شکل نهایی یا نزدیک به آن را تولید کنند، به دلیل کاهش وزن مواد خام اولیه و کاهش هزینه عملیات ماشین کاری ثانویه، هزینه های تولید را کاهش می دهند.

همچنین در فرآیند متالوژی پودر کنترل دقیق تر ریز ساختار قطعه نسبت به قطعه دیسک کمپرسور توربین گاز به روش متالوژی پودر، پرس گرم ایزو استاتیک مستقیم برای ایجاد شکل نیمه تمام را نشان می دهد.

فروش پودر نیوبیوم

کاهش وزن مواد خام به روش متالوژی پودر انتخاب شده و پیچیدگی قطعه بستگی دارد، ولی برای کاهش هزینه موارد ذیل را باید در نظر داشت.

یادآوری این موضوع اهمیت دارد که فرآیند های متالوژی پودر به نحو قابل ملاحظه ای تعداد مراحل فرایند کمنتری دارند و وزن مواد ورودی کاهی 95 کیلو گرم به 18 کیلو گرم کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *