فروش پودر نیوبیوم

12 مرداد 1400

فروش پودر نیوبیوم در متالویز در سال 1400 فراهم شده است به همین منظور شما را با ویژگی ها و کاربردهای این محصول آشنا می نمائیم.

نیوبیوم معروف به کلمبیوم می باشد، در گذشته آن را با نماد CB و در حال حاضر آن را با نماد NB و در جدول تناوبی با عدد اتمی 41 می توان مشاهده نمود.

فروش پودر نیوبیوم

نیوبیوم فلزیست شکل پذیر و به رنگ های بلوری و خاکستری روشن دیده می شود که همانند تیتانیوم خالص است. به عبارت دیگر به تنهایی در طبیعت یافت نمی شود.

نکته جالب آن است که حتما قبل از خرید و یا فروش پودر نیوبیوم بدانیم این است که نیوبیوم در جو زمین بسیار آهسته اکسید می شود، به همین دلیل نیز جایگزین مناسبی برای آلیاژ نیکل در زمینه ی جواهر سازی و به طور کلی جواهرات است.

نیوبیوم زمانی با اکسیژن واکنش نشان می دهد که وارد یک جو فشرده و یا خلاء شده باشد که هزینه تولید عنصر نیوبیوم را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. 

فروش پودر نیوبیوم

نیوبیوم به صورت خالص در طبیعت یافت نمی شود، این بدان معناست که به تنهایی در طبیعت یافت نمی شود، اما نیوبیوم به صورت ترکیبی با عناصر دیگر موجود در مواد معدنی در دسترس می باشد. اغلب مواد معدنی که حاوی این عنصر هستند شامل تانتال نیز می باشند.

خصوصیات پودر نیوبیوم

نیوبیوم یک فلز بلوری مایل به خاکستری است، این عنصر جریان الکتریسیته را هدایت می کند، هنگامی که نیوبیوم در مدت زمانی مشخص در معرض هوا قرار بگیرد، رنگ آن به آبی کم رنگ تغییر می کند.

فروش پودر نیوبیوم

خصوصیات شیمیایی نیوبیوم مشابه خصوصیات شیمیایی تانتالیوم می باشد.

محل کشف پودر نیوبیوم

تولید کنندگان مطرح و اصلی نیوبیوم از کشورهای برزیل و کانادا بوده و ذخیره گسترده ای از این فلز در نیجریه، جمهوری کنگو و روسیه می باشد.

کاربرد پودر نیوبیوم

از این عنصر در ساخت آلیاژ های مغناطیسی و ابررساناها، موشک ها و راکتها استفاده می شود.

یکی از موارد استفاده از نیوبیوم، بکارگیری در فلزات ضدزنگ می باشد و به صورت عنصر در آلیاژ فلزات غیر آهنی بکار می‌رود. به دلیل قوی بودن این آلیاژ معمولا برای ساخت خطوط لوله به کار می رود.

خطرات پودر نیوبیوم

تماس با ترکیبات نیوبیوم به ندرت برای اکثر افراد اتفاق می افتد، اما باید در نظر داشته باشیم که  برخی از ترکیبات حاوی نیوبیوم سمی هستند و باید در تماس با آنها بسیار محتاط بود.

تماس کوتاه یا طولانی مدت با پودر نیوبیوم که ماده ای شیمیایی محلول در آب است بسیار کشنده و خطر ناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *